Sunucu Ve Veri Depolama


Öncü markalar tarafından, sunucu ve depolama alanları ile ilgili detaylı eğitim almış sertifikalı mühendislerimiz tarafınca, mevcut sunucu, depolama alanlarınızın iyileştirilmesi, yeni projelerinizde en uygun marka model seçimini, %100 isabet ile yapabilmekteyiz.

Sektörde, tüm dünya tarafından kabul edilen markalarla çalışmakta ve personel eğitimlerimiz de bu markalar tarafından yapılarak, sertifikalandırılmaktadır.

Depolama alanları ve sunucu seçimlerinde sisteminize en uygun tipi belirleyerek, düşük maliyetlerle en yüksek faydayı sağlayabiliriz.

SAN, NAS, DAS ve türevi veri depolama ürünlerinin amacı aynı olsa da depolanacak verinin türü, verinin ne şekilde tutulduğu, depolama cihaz türü, data transfer tipi ve hızı bu seçiminde büyük önem taşımaktadır. Kapasite seçimi de en az cihaz türü seçimi kadar önemlidir.

LoreSystem Teknoloji’nin alanında uzman ve sertifikalı mühendisleri tarafından tüm bu süreçlerde, sistem yapınıza en uygun seçim yapılarak, sizlere önerilir. Artıları ve eksileri rapor halinde sunulur. Karar verilen sistem, sertifikalı mühendislerimiz tarafından kurularak, bilgi işlem personel ya da personellerinize sistem ile ilgili eğitimler verilerek sizlere teslim edilir.


Yedekleme

Yedekleme bir sistem için çok büyük bir öneme sahiptir.Teknolojinin gelişmesi her geçen gün hız kesmeden artarak devam etmekte. Bu artışla birlikte, sistemler üzerindeki saldırıların da şekilleri değişmektedir.Yedekleme sınırı olmayan bir süreçtir. Yedeğin, yedeğinin yedeği, zincirinde sonsuz yedek almamız mümkün.Yedekleri almak depolamak ne kadar önemli ise geri dönemedikten sonra yedeklerin almasının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan alınan yedekten başarı bir şekilde geriye dönebilmektir.Doğru bir yedekleme için;

Sistemin + son kullanıcı analizi doğru olarak yapılmış olmalı.

Yedekleme topolojisi ve hiyerarşisi doğru olarak çıkartılmalı.

Saklama alanları, sisteme uygun yedekleme programı seçimi doğru yapılmalı.

Offline -Online backup ayrımı yapılmalı.

Restore testleri yapılmalı.

Felaket kurtarma (Disaster Recovery) ihtiyacı belirlenmeli, gerekiyorsa senaryolaştırılmalı.

Yedeklerle ilgili tüm süreçler dijital ortam haricinde dokümante edilmeli.

LoreSystem Teknoloji Sistem ve Network mühendisleri tarafından, detaylı olarak yapılacak analizin ardından oluşturulacak olan sistem analiz raporunda, sistemlerinizin ne şekilde, hangi platformda en verimli ve en uygun şekilde yedeklemesi gerektiğine ilişkin bir süreç belirlenir. Size uygun dokümantasyon yazılır, yedekleme yazılımı ve depolama alanı belirlenerek, uygun olanlar sizlere önerilir. Önerilen yazlım ve donanıma sahipseniz, belirlenen yedekleme süreci uygulanarak, sistemlerinizin sağlıklı yedek alması tarafımızca sağlanır.