Danışmanlık Hizmeti


Teknoloji hız kesmeden ilerlerken, sizleri de mevcut yatırımlarınızın arttırılmasıyla birlikte bu yatırımların yeni teknolojilerle entegre etmeye zorlar. İş stratejinizi destekleyen doğru teknolojik çözümler için LoreSystem Teknoloji olarak sizlere yeni teknolojiyi buluşturuyor ve sistemlerinizi teknolojik gelişmelere uyarılıyoruz. Danışmanlık hizmetimiz bünyesinde ITIL, PMI ve MSF gibi uluslararası modelleri referans alarak, uygulamaktayız. Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında; tüm sistemlerinizi destek hizmetlerimiz kapsamına alabileceğimiz gibi sadece alana özgü danışmalık hizmeti de vermekteyiz;

Proje Danışmanlığı

Uygulama Danışmanlığı

Sistem Alt Yapı Danışmanlığı

Veri Merkezi Danışmanlığı

Ağ ve Güvenlik Danışmanlığı

IT işletme Danışmanlığı

Danışmanlık hizmetimiz kapsamında;

Bilgi işlem politika ve analizlerinin yapılması

Sistem analizi ve tasarımının yapılması

Mevcut topolojini çıkartılması

İşletme bakım haritasının çıkartılması

Olması gereken sistem yapısı ve değişiklikler

Sunum

işlemleri danışmanlık hizmetinin başlaması ile birlikte LoreSystem Teknoloji uzman mühendislerince yapılır. İlk sunum sonrasında LoreSystem Teknoloji alanında uzaman mühendisler ve personel eşliğinde, sistem yapınızı olması gerektiği modele getirir.

Sistemleriniz yeni teknolojiye uyum sağladıktan sonra LoreSystem Teknoloji, sizleri sürekli yeni gelişmelerden haberdar ederek, firmanız için fayda sağlayacak olan tüm yenilikleri sizlere sunar.

Danışmanlığını yaptığımız sistemler, ilk analizler ve iyileştirilmeler yapılarak, uyarlandıktan sonra, LoreSystem Teknoloji tarafından takip edilmekte, rutin bakımlar ve sizden gelen talepler doğrultusunda, firmanızın sözleşmesi kapsamında teknik destek verilmektedir.

Danışmanlık hizmeti verdiğimiz firmalar için;

Yukarıda bahsi geçen ilk sunum ve analizlerin ardından yapılan çalışmalardan sonra, sisteminiz son hali bir sunum eşliğinde sizlerle paylaşılır.

Sistem envanteriniz oluşturulur.

Sözleşme kapsamında rutin bakımlar belirlenir ve firmanız ihtiyaç duysun ya da duymasın aktif sistemlerin rutin bakımları yapılarak HDS sistemimize kaydedilir.

Firmanızda çalışan tüm personel ya da sadece yetkili personel için HDS destek portalımızda kullanıcı(lar) oluşturularak, sistem ya da son kullanıcı desteği için çağrı açmaları sağlanır.

Açılan çağrılar sözleşmeniz kapsamındaki SLA süreleri baz alınarak cevaplanır.

Yedekleriniz her gün kontrol altına edilir ve aksi bir durum varsa giderilir.

İsteğe göre tüm sistemleriniz monitör edilerek, belli değer düşüş ya da artışlarında sizlere bilgilendirme gönderilmesi sağlanır.

LoreSystem Teknoloji global sistemler ile tüm sistemleriniz tek merkezden kontrol altına alınır.

Telefon, e-posta ya da web portal üzerinden sözleşmeniz kapsamında (7/24) destek ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Sözleşmenizdeki destek ve danışmanlık kapsamında yer alan, rutin, uzaktan ya da ticket (yerinde acil destek) haklarınız HDS portal üzerinde tutularak, sizlerin destek talebinde bulunduğu çağrı adetleriniz ve kalan çağrı haklarınız kontrol edilir. Firmanız için oluşturulan HDS portal kullanıcıları ile giriş yaparak bu kontrolü siz de yapabilirsiniz.

Her ay sonunda çağrı takip sistemimiz, size otomatik olarak, o ayın destek taleplerinin dijital servis formlarını e-posta yolu ile gönderir. Arzu ederseniz portal üzerinden kullanıcınız ile giriş yaparak sizde esnek raporlar alabilirsiniz.

DANIŞMANLIK SÖZLEŞMEMİZ KAPSAMINDA; FİRMANIZIN BİLGİ-BELGE GÜVENLİĞİNİNİN KORUNACAĞI, ÜÇÜNCÜ KİŞİ YA DA FİRMALAR İLE ASLA PAYLAŞILMAYACAĞI MADDELERLE GÜVENCE ALTINA ALINARAK RESMİYET KAZANDIRILIR. FİRMANIZIN BİLGİ -BELGE GÜVENLİĞİ İÇİN DANIŞMANLIK SÖZLEŞMESİ HARİCİNDE, İKİNCİ EK BİR SÖZLEŞME DE SİZLERİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA HAZIRLANABİLİR. LoreSystem TEKNOLOJİ ASLA FİRMA VERİ VE BİLGİLERİNİZİ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS YA DA FİRMALARLA PAYLAŞMAZ.


Profesyonel Hizmetler

Sertifikalı uzman ve mühendislerimiz eşliğinde proje yönetimi, danışmanlık, bilgi işlem yatırım ve operasyonlarınıza daha fazla katkı sağlayarak maksimum performans almazını sağlıyoruz.  Profesyonel hizmetler bünyesinde;

Arka plan ofis hizmetleri:

Son kullanıcı; istemci bakımları, güncellemeleri, uygulama kurulumları

Karşılanan çağrılara sözleme kapsamındaki SLA sürelerine uygun dönüşlerin sağlanması

Yerinde rutin bakımların yapılması, uzak bağlantı ve telefonla desteği.

Çağrı raporlama sistemi.

Telefon, e-posta, HDS portal üzerinden çağrı karşılama

Sistem yönetimi hizmetleri: